Druk UV

W naszej drukarni bezpośredni druk UV można podzielić na 3 kategorie:

1. Precyzyjny druk UV do znakowania elementów do max formatu A3- głównie używany do znakowania gadżetów takich jak długopisy, zapalniczki, breloki, identyfikatory, części urządzeń lub produktów czy małe tabliczki. W przypadku tak małych elementów na których można wykonać wyłącznie małe nadruki, precyzja jest niezbędna. Ploter posiada możliwość wykonania białego poddruku dzięki czemu nadruki wyglądają odpowiednio zarówno na jasnych jak i ciemnych powierzchniach.

2. Druk bezpośredni UV roll-to-roll na materiałach miękkich takich jak różnego rodzaju folie, blockouty pety, banery etc… Dzięki możliwości białego poddruku możliwy jest wydruk również na foliach bezbarwnych, szronionych lub kolorowych. Takie rozwiązanie pozwala na wyeksponowanie np. na szybach nawet małych elementów druku bez utraty jakości i intensywności koloru. Na szybę można aplikować dużą folię co pozwoli uzyskać efekt trwałości w odróżnieniu od oklejania szyb małymi wycinanymi na ploterze elementami. Bez białego poddruku taki efekt nie byłby możliwy. Również wydruk na folii szronionej pozwoli na uzyskanie intensywnej kolorystyki z jednoczesną przepuszczalnością światła na niezadrukowanych częściach – wykorzystywana głównie w gabinetach lekarskich. Nasz ploter posiada również możliwość zastosowania wybiórczego UV, np. na matowej folii można wykonać elementy błyszczące na całości lub części druku – efekt jest niepowtarzalny i bardzo rzadko spotykany.

 

3. Druk bezpośredni UV na płaskich powierzaniach o grubości max 24 cm co daje możliwość znakowania nie tylko płaskich płyt ale również gotowych elementach o dużo większych grubościach. Druk można wykonać zarówno na jasnych jak i ciemnych powierzchniach. UV Flatbed posiada oprócz opcji białego poddruku również możliwość zastosowania wybiórczego UV.

Wskazówki dojazdu:

Społeczności:

Zeskanuj wizytówkę

qrcode